Wybierz opony, które zapewniają przyczepność i stabilność podczas bezpiecznej jazdy zimą i wiosną

opony zimowe

Podczas jazdy wiosną i w dalszej części sezonu zimowego musisz mieć opony, które zapewniają dobrą przyczepność i stabilność. Oba te elementy utrzymają Cię na drodze i zapewnią, że nie wymkniesz się spod kontroli. Jazda w takich warunkach jest trudna, ponieważ śnieg jest często mokry i występuje dużo błota pośniegowego.

Opony, które powinny być używane w warunkach zimowych, takich jak śnieg i błoto pośniegowe, to opony zatwierdzone do użytku zimowego. Tutaj masz możliwość zastosowania tradycyjnych opon zimowych lub opon całorocznych. W przypadku tradycyjnych opon zimowych dostępne są opony z kolcami lub bez kolców. Kolce mają więcej ograniczeń i nie mogą być używane w każdym kraju, a dla krajów, które na to zezwalają, często są ograniczone pod względem okresu, w którym mogą być używane.

Wybór opon będzie zależał od tego, gdzie mieszkasz, gdzie im bardziej na północ mieszkasz, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebować opon zimowych, a im bardziej na południe możesz sobie poradzić z oponami całorocznymi, jeśli w ogóle potrzebujesz opon zimowych. Jeśli nie będziesz doświadczać żadnych warunków zimowych, możesz używać opon letnich przez cały rok. Jeśli masz ograniczone warunki zimowe, opony całoroczne będą dobrą oponą dla Twojego pojazdu. Na obszarach o długich i porządnych zimach należy używać opon zimowych.

Więcej informacji na temat opon zapewniających dobrą przyczepność i stabilność można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

View more presentations on SharePresentation